Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vznik a počátky dělené stravy

13. 12. 2008

Vznik a rozvinutí myšlenky je přisuzováno Dr. Williamu Howardu Hayovi.

Narodil se v Hartstownu v Penyslvánii v roce 1866 a jako lékař začal pracovat v roce 1891. Když mu bylo 40 let, dosáhl díky své zálibě v jídle váhy přes 100 kg a objevily se u něj vážné zdravotní problémy.  Začal se zajímat o výživu a zkusil dietu kterou popsal jako "jím jen to podstatné" a díky níž zhubnul 22 kg.

Doktor Hay se při sestavování diety inspiroval znalostmi skupiny amerických vědců, která zjistila, že trávení a vstřebávání živin může být výrazně ovlivněno způsobem stravování a kombinací současně pojídaných potravin. Toxické látky v těle vznikají nevhodnými kombinacemi potravy a zatěžují tak organismus, který je potom unavený, bez energie a zvyšuje se nebezpečí onemocnění.

V průběhu let se objevilo spoustu lékařů, kteří se zajímali o Hayovu metodu a předepisovali ji dále jako lék na neduhy těla.

Během dvacátých a třicátých let 20. století doktor Hay prezentoval své názory v řadě knih a článků. V únoru 1934 vyšla kniha Health via Food a po ní A New Health Era ze které se stal bestseller. A Hayova dieta byla na světě. Ačkoli byl Američan, jeho teorie byla byla brzy známá více v Evropě než v jeho vlastní zemi. Doktoři v německu zjistili, že dosahují překvapivých výsledků na klinice srdečních chorob při použití Hayovy diety u pacientů.

Dalším vědcem, pokračujícím v Hayových stopách, byl doktor Herbert Shelton. Řadou svých následovníků byl považován za duchovního vůdce a tvořil spoustu článků a přes 40 knih o vhodnosti kombinování potravy.  Většina z nich vychází dodnes. Zemřel roku 1985. Říká se, že uzdravil asi 30 000 pacientů akaždý měsíc vydával svůj vlastní časopis, který přinášel poznatky o funkcích trávicího systému a vlivu kombinování potravin na člověka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář